هوش گستر ماهانشرکت هوش گستر ماهان در بهمن ماه سال 1394 تاسیس گردید. این شرکت در راستای ایجاد یک شهر الکترونیکی و با همکاری شرکت مهندسی نرم افزار هوش و دانش سپهر در اولین قدم در راستای نیل به اهداف بلند مدت خویش اقدام به راه اندازی سامانه بـیـار نمود.

ماموریتی که هوش گستر برای خود ترسیم نموده، ایجاد بستری مناسب برای انجام کلیه فعالیت های شهری اعم از اقتصادی و فرهنگی در فضای اینترنتی است. ساخت ابزار یکی از مهمترین عوامل پیشرفت انسان در طی قرنها بوده و هوش گستر به دنبال ساخت ابزارهایی است که در شهر های پر تردد امروزی کاربرد دارند. یکی از معضلات زندگی در شهرهای بزرگ صرف زمان زیاد برای تردد در شهر به منظور انجام امور روزمره است و بازگرداندن این زمان مرده به شهروندان جهت تخصیص آن به فعالیت های مفید و تخصصی، خدمت عظیمی است که زمینه پیشرفت فردی و اجتماعی را فراهم می‌سازد.

در شهر الکترونیکی مد نظر هوش گستر، تنها کسانی در شهر تردد می کنند که شغلشان تردد است مانند پیک و آژانس، و سایر شهروندان به فعالیت اصلی خود می‌پردازند. در حال حاضر یکی از دلایل ترددهای غیر ضروری در سطح شهر، خرید مایحتاج مصرفی روزمره است. تمام اقلامی که از یک سوپر مارکت خریداری می شوند، آنقدر پیچیده و ناشناخته نیستند که برای خرید آنها نیاز به مراجعه حضوری باشد و کیفیت و قیمت آنها نیز در تمام شهر یکسان است. بـیـار ابزاری است که سوپر مارکت را به تلفن همراه شهروندان منتقل می کند تا از تردد بی مورد در شهر بپرهیزند و اقلام سوپرمارکتی مورد نیاز خود را با چند کلیک ساده و در اسرع وقت دریافت نمایند.

اما هر ابزار جدیدی آفریننده فرهنگ و سبک جدیدی از زندگی است و فرهنگی که اهداف بلند مدت هوش گستر به همراه دارد، فرهنگی مبتنی بر آرامش و استفاده بهینه از زمان است.